Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PočetnaPočetna  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 The Matrix

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Cassie
Lovac na demone
Lovac na demone
Cassie


Ženski
Broj poruka : 404
Godina : 32
Lokacija : BeH!nD ThE SuN
Poeni : 474

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 12:08 am

Matriks (енгл. The Matrix) je naučnofantastični akcioni film scenarista i reditelja Larija i Endija Vačauskog u kome glume Kijanu Rivs, Lorens Fišbern, Keri-En Mos, Džo Pantolijano i Hugo Viving. Premijerno je prikazan u SAD 31. marta 1999. i prvi je u nizu serije igranih i animiranih filmova, stripova i video igara „Matriks“.

Zvanični distributer Tuck je ovaj film u Srbiji prikazivao pod nazivom Matrix — kako u bioskopima, tako i na DVD izdanjima.

Slogan filma: Poveruj u neverovatno.

Tomas A. Anderson vodi dvostruki život. U jednom je programer ugledne kompanije za proizvodnju softvera — Metacortex. U drugom je Neo, haker koji noći provodi za kompjuterom pokušavajući da stupi u kontakt sa Morfeusom, najpoznatijim svetskim hakerom koji je u bekstvu. Uz to pati od nesanice i pokušava da dokuči nešto ali ni sam ne zna šta, jer konstantno ima osećaj da sa svetom nešto nije u redu. Jednog dana na monitoru njegovog računara pojavljuje se tekst: "Šta je to Matriks?" Prateći instrukcije koje zatim dobija odlazi do noćnog kluba gde sreće Triniti, poznatu hakerku koja mu kaže da može da ga poveže sa Morfeusom, ali je Neo skeptičan. Sutradan na poslu biva uhapšen. Agenti koji su ga uhapsili traže od njega da sarađuje kako bi pomoću njega došli do Morfeusa, ali ih Neo prezrivo odbija. Tada dolazi do natprirodnog događaja gde se Neu usne tope i sjedinjuju, a agenti mu u stomak ubacuju mehaničku napravu u obliku minijaturnog pauka. Nakon toga, Neo se budi misleći da je sve to bio samo san.

Ipak, Triniti ponovo stupa u kontakt s njim. Nakon što pomoću određene naprave iz Neovog stomaka izvuče minijaturnog robota koji je u stvari naprava za praćenje, Neo shvata da se događa nešto neobjašnjivo i prihvata da se vidi sa Morfeusom. Morfeus mu objašnjava da je Matriks svuda oko njih i vlada celim svetom, ali da on ne može da mu objasni šta je to zapravo već da to mora sam da otkrije. Zatim mu nudi dve pilule: plavu — nakon koje pada u san nakon čega može da nastavi da veruje u šta god hoće ili crvenu — koja će mu otvoriti vrata u novi svet i nakon koje će dobiti pitanja na sve odgovore za kojima traga celog života. Neo uzima crvenu pilulu. Posle par minuta počinje da se grči i umalo dobija srčani udar, nakon čega privremeno gubi svest.
"Prestani da pokušavaš da me udariš, već me udari!" — Morfeus kroz borbu pokušava da Neu objasni koje su njegove prave mogućnosti

Kada otvori oči prvo što vidi je da se nalazi u kapsuli ispunjenoj tečnošču i da je kablovima prikopčan na neke uređaje. Zatim se pojavljuje ogromni robot koji ga isključuje sa aparata i baca u otpadni kanal. Nakon toga se pojavljuje leteće vozilo iz koga izlazi hvataljka koja ga uvlači u njegovu unutrašnjost. Posle nekoliko dana provedenih u stanju mirovanja Neo je sposoban da stane na noge.

Morfeus mu objašnjava da se nalaze na Nabukodonosoru, brodu čiji je on kapetan. Zatim se obojica priključuju u virtuelnu realnost u kojoj mu Morfeus na slikovit način objašnjava da realan svet u kome je do sada živeo zapravo ne postoji. U ne tako davnoj prošlosti, ljudi su stvorili veštačku inteligenciju. Ne zna se ko je ubrzo nakon toga započeo rat, ali se zna da su ljudi spržili nebo misleći da će tako isključiti mašine čiji je glavni izvor energije bilo Sunce. Ali, mašine su otkrile da energiju mogu crpeti i iz ljudskog tela. Sve ljude na planeti prikopčali su na aparate pomoću kojih crpe energiju iz njih, istovremeno držeći njihov um u virtuelnoj realnosti — kompjuterskom programu po imenu Matriks. Čovečanstvo nije ni svesno šta se dogodilo, jer su ljudi uvereni da je svet oko njih stvaran. Jedini preostali grad ljudi na zemlji zove se Zajon, a njegove stanovnike čine retki pojedinci koji su uspeli da se probude iz Matriksa i njihovi potomci. Morfeus zatim objašnjava Neu da je prvi koji je uspeo da se oslobodi iz Matriksa i bio u mogućnosti da manipuliše samim programom prvi oslobodio i druge ljude. Nakon njegove smrti ostalo je proročanstvo da će se jednog dana vratiti kao Izabrani, koji će okončati rat između ljudi i mašina, a Morfeus je ubeđen da je to upravo Neo.


itd...
valjda je ovo SN xD
da li ste gledali neki od delova sta mislite ^^
Nazad na vrh Ići dole
http://robertpattinsonsrb.forumotion.com/forum.htm
neyra
Smrtnik
Smrtnik
neyra


Ženski
Broj poruka : 33
Godina : 33
Poeni : 43

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 5:46 am

extra film
Nazad na vrh Ići dole
Cassie
Lovac na demone
Lovac na demone
Cassie


Ženski
Broj poruka : 404
Godina : 32
Lokacija : BeH!nD ThE SuN
Poeni : 474

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 9:40 am

O_O
jbt ti pises u pet sati ujutru xD

i meni se svidja ^^
Nazad na vrh Ići dole
http://robertpattinsonsrb.forumotion.com/forum.htm
naca007
Administrator
Administrator
naca007


Ženski
Broj poruka : 252
Godina : 30
Poeni : 318

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 10:37 am

xaxa , ja sad ustala i mislim da je rano lol!

obozavam film , pogotovu 3. deo , mnogo je tuzan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.photoshop-tn.co.cc
Justify My Life
Moderator
Moderator
Justify My Life


Ženski
Broj poruka : 91
Godina : 28
Lokacija : Wizards' Council
Poeni : 95

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 1:00 pm

Super je film ^^
Nazad na vrh Ići dole
neyra
Smrtnik
Smrtnik
neyra


Ženski
Broj poruka : 33
Godina : 33
Poeni : 43

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 2:31 pm

Cassie ::
O_O
jbt ti pises u pet sati ujutru xD

i meni se svidja ^^

bila budna cijelu noc
ne zamjeri xDDDD
Nazad na vrh Ići dole
Cassie
Lovac na demone
Lovac na demone
Cassie


Ženski
Broj poruka : 404
Godina : 32
Lokacija : BeH!nD ThE SuN
Poeni : 474

The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix EmptySub Sep 19, 2009 2:35 pm

ma ne zameram ti ja bre, nego bi mene moji obesili xD
Nazad na vrh Ići dole
http://robertpattinsonsrb.forumotion.com/forum.htm
Sponsored content





The Matrix Empty
PočaljiNaslov: Re: The Matrix   The Matrix Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
The Matrix
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Supernatural :: Filmovi-
Skoči na: